“Ливърпул” с 16-а поредна победа в Англия

“Ливърпул” спечели и най-слабия си мач от началото на сезона, за да стигне до 7 победи в 7 кръга в Премиършип и общо 16 поредни успеха в английското първенство.

“Мърсисайдци” се наложиха с 1:0 в гостуването на “Шефилд Юнайтед”. Любопитното е, че успехът им бе подарен от футболист на големия враг “Манчестър Юнайтед”. Победното попадение еализира Жоржиньо Вайналдум в 70-ата минута след груба грешка на вратаря Дийн Хендерсън, който играе за “остриетата” като преотстъпен от “червените дяволи”.

За първи път от началото на сезона “Ливърпул” не водеше в резултата. За последно “Ливърпул” не бе отправял точен удар в очертанията на вратата през първото полувреме преди 23 мача срещу “Брайтън”.

Но вместо статистиката да доведе до спиране на серията на “мърсисайдци”, които дори си позволяваха отрано да бавят играта, дойде вратарският подарък. 20 мин пред края Вайналдум нанесе удар от въздуха от границата на наказателното поле, топката летеше право в ръцете на Дийн Хендерсън, но стражът я изпусна и тя влезе във вратата му.

В следващия кръг “Ливърпул” приема “Лестър”, а при нов успех ще опита да изравни рекорда на “Манчестър Сити” от 18 поредни победи във Висшата лига на 20 октомври в гостуването на “Манчестър Юнайтед”.

Други резултати от 7-ия кръг: “Тотнъм” - “Саутхемптън” 2:1, “Челси” - “Брайтън” 2:0, “Борнемут” - “Уест Хем” 2:2, “Астън Вила” - “Бърнли” 2:2, “Кристал Палас” - “Норич” 2:0, “Уулвърхемптън” - “Уотфорд” 2:0.