След два часа СЕМ решава дали да отстрани шефа на БНР

https://mreja.bg/senzacionno/sled-dva-chasa-sem-reshava-dali-da-otstrani-shefa-na-bnr-2/67341 Mreja.bg
След два часа СЕМ решава дали да отстрани шефа на БНР


Съветът за електронни медии ще гласува в 14 ч днес прекратяването на мандата на генералния директор на БНР Светослав Костов. 

Миналата седмица той получи от съвета срок от пет дни, в които да даде своите възражения или становище. Причината е решението на СЕМ да разгледа предсрочното прекратяване на мандата му. До него се стигна, след като програма "Хоризонт" на Българското национално радио спря за пет часа на 13 септември.

За решението предсрочно да бъде прекратен мандатът на генералния директор на БНР гласуваха трима от членовете на съвета - София Владимирова, Розита Еленова и Ивелина Димитрова, докато Бетина Жотева и Галина Георгиева се въздържаха.

Днес те решават окончателно дали Костов ще остане на поста.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.