"Лудогорец" пак в групите след поредната футболна драма - 2:2 в Словения

"Лудогорец" стана първият български отбор с шесто класиране в групите на европейските турнири.

Разградчани след невероятна драма измъкнаха 2:2 като гости на словенския "Марибор", макар че след 25 минути водеха 2:0, и след 0:0 в първия мач продължиха благодарение на вкараните голове на чужд терен.

Важното първо попадение вкара бразилският плеймейкър с български паспорт Марселиньо.

Халфът бе отстранен от отбора, след като се изхили подигравателно в лицето на предишния треньор Стойчо Стоев след смяна.

После обаче двамата се сдобриха, а след скандалното 0:0 със "Славия" в Разград наставникът бе уволнен.

Временният му наследник Станислав Генчев направи само една промяна в състава в сравнение с първия мач срещу "Марибор" и тя бе именно Марселиньо на мястото на Дан Битон.

Бразилецът се отплати с красивия гол в 17-ата минута, който пречупи домакините.

Десетина минути по-късно Сисиньо бе спънат в наказателното поле и Кешерю направи 2:0 от отсъдената от англичанина Поусън дузпа.

В 60-ата минута обаче за гостите влезе в игра ветерана Таварес и обърна развоя на играта, в която не се виждаше как домакините ще вкарат гол.

Самият Таварес намали резултата в 65-ата минута с може би първото докосване на топката.

Само 7 минути по-късно вратарят на българския шампион Пламен Илиев не прецени едно центриране от фаул на Пожег Ванцаш и топката влез в мрежата за 2:2.

Това съвсем обърка играта на разградчани, които до края на даденото от съдията петминутно продължение забъркаха класически бетон пред вратата си и в крайна сметка стигнаха до необходимото им 2:2.

Жребият за групите е в петък.

“МАРИБОР” (СЛВН) - “ЛУДОГОРЕЦ” (БЪЛ) 2:2 (0:2). Голмайстори: Таварес (65), Пожег Ванцаш (72); Марселиньо (17), Кешерю (26-дузпа). Съдия: Крейг Поусън (Анг). Жълти картони: Перичич, Върховец, Вилер, Клинар; Марселиньо, Моци, Недялков, Сисиньо.

“МАРИБОР”: Пирич, Милец (46-Клинар), Ивкович, Перичич, Вилер, Крету (87-Крету), Върховец, Месанович, Кронаветер (60-Таварес), Пожег Ванцаш, Захович.

“ЛУДОГОРЕЦ”: Илиев, Сисиньо, Форстер, Моци, Недялков, Баджи, Марселиньо (85-Свирчок), Анисе, Жоржиньо (90-Григоре), Вандерсон, Кешерю (69-Дяков).