Жалбите и сигналите, постъпили в ЦИК към момента, са над 110, информира говорителят на комисията Александър Андреев.
Увеличават се тези, които са свързани с предизборна агитация, както и за публикуване на резултати от социологически проучвания, които са вече 11 срещу четири доставчици на медийни услуги и на онлайн новинарски услуги, уточни той.
За купуване и продаване на гласове постъпилите в ЦИК до момента сигнали са седем. Общият брой на сигналите за агитация в изборния ден и публикуване на резултати от социологически проучвания е 40. Срещу избирателни права на гласоподаватели сигналите са 16 и 49 са нарушенията, свързани с организацията на изборния процес - действия на СИК, неизпълнение на определени указания, свързани с методическото ръководство на ЦИК или други нарушения.
Александър Андреев каза още, че до момента главният прокурор не е правил мотивирано искане за отнемане на имунитета на някой от кандидатите, които участват в изборите на балотажа. Такова искане не е постъпило и съответно ЦИК не е разглеждала, обобщи той.
Източник: https:www.24chasa.bg