Извънредно: Турция изстрелва балистична ракета над Черно море

https://mreja.bg/novini/izvanredno-turciya-izstrelva-balistichna-raketa-nad-cherno-more/55818 Mreja.bg
Извънредно: Турция изстрелва балистична ракета над Черно море

Република Турция проведе тест на секретна балистична ракета над Черно море от мобилна платформа. Изстрелването е проведено вчера, като е било в близост до град Ризе, който се намира в източната част на черноморския регион на Турция.

Информацията е от анонимни източници, тъй като не са упълномощени да разгласяват подробности и са притеснени да разкрият самоличността си.

Изстрелването е извършено от Roketsan, които са турска компания в тази област. Това е в обхват на проекта на ракетната система Тайфун и Управление на отбранителната промишленост.

Ракетата е достигнала и поразила успешно зададената й цел, тя е прелетяла малко над 560 км когато е достигнала целта си в района на Синоп. Турските военни смятат това за успех, тъй като това подобрява възможностите на ракетата Бора, която има почти двойно по-малък обсег на действие.

В последните години Турция инвестира доста усилия в развиването на военната си индустрия, като успешно разработва боен дрон, малък мобилен танк и дори безпилотен изтребител.

Именно в усилията си за развитие на отбранителните способности, Турция през 2017-та закупи от Русия противоракетни комплекси С-400, което предизвика напрежение и конфликт между нея и ръководството на НАТО.

Източник: 24chasa.bg

0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.