Иво Никодимов за ареста на Нено Димов: Разследват бездействието на отговорни лица

https://mreja.bg/novini/ivo-nikodimov-za-aresta-na-neno-dimov-razsledvat-bezdeystvieto-na-otgovorni-lica/104105 Mreja.bg
Иво Никодимов за ареста на Нено Димов: Разследват бездействието на отговорни лица


Очакваме да разберем дали ще има повдигнати обвинения - ако да, на кого и какви.

Това ще ни ориентира и към линията на разследването.

А линиите на разследването са няколко. От задържането на министъра можем да направим извод, че линията, по която се разследва - действие и бездействие на отговорни длъжностни лица, е най-напреднала.

Това коментира в ефира на БНТ журналистът Иво Никодимов, след като министърът на околната среда и водите Нено Димов беше задържан за 24 часа по разследването на водната криза в Перник. Прокуратурата вчера започна акция заради водната криза в Перник и вноса на боклук от Италия.

Към юни 2019 г. язовир Студена е бил в състояние, в което е следвало да се прекрати подаването на вода за промишлени нужди. Тази информация се отразява и подава в графици.

Тоест, тук някой не си е изпълнил задълженията и тъй като тези графици се одобряват от МОСВ, от там логично идва и задържането на министър Нено Димов, обясни журналистът.

Предстои да видим дали Нено Димов ще бъде привлечен като обвиняем.

Както "24 часа" вече съобщи той е първият задържан действащ министър след 10 ноември 1989 г.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.