Нено Димов за кризата с водата в Перник: ВиК има над 25 източници

https://mreja.bg/komentar/neno-dimov-za-krizata-s-vodata-v-pernik-vik-ima-nad-25-iztochnici/83735 Mreja.bg
Нено Димов за кризата с водата в Перник: ВиК има над 25 източници


Освен „Студена” като основен източник на водоснабдяване на ВиК-Перник, са издадени още над 25 разрешителни за ползване на други водни обекти, за да не се стига до подобни ситуации”. Така министърът на околната среда и водите Нено Димов коментира в предаването „Плюс-Минус” по NOVA водната криза в Перник.

„Искам да повторя - над 25 са разрешените източници извън язовир „Студена”. Така че ВиК има ангажимента да осигурява услугата за гражданите в района”, каза министърът.

Според него много по-значителен за града е проблемът със загубата на вода.

„Говори се за 75-80% загуба на вода, която изтича в земята. По сметки на експерти само от намаляване на загубите, би се осигурила водата за 2 месеца за град Перник. Всички плащаме тази вода, която се губи”, коментира Нено Димов.

Относно река Вит и писмото, което в министерството са получили от областния управител за почистване на коритото, то не отговаряло на изискванията на закона, затова е било разпоредено спиране.

„Поискали сме възстановяване на коритото и възстановяване на природните забележителности”, каза министър Димов.

Според екоминистъра казусът в момента не може да доведе до санкции от Европа.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.