Драмата в Англия почна, “Сити”ликува!

“Манчестър Сити” започна и новия сезон с купа след победа с дузпи над основния си конкурент в Англия през миналата година “Ливърпул” в битката за “Къмюнити Шийлд”. След 1:1 в редовното време “гражданите” надвиха “мърсисайдци” с една отбелязана дузпа повече и общо 6:5, грабвайки и трофея, и първото психологическо преимущество над съперника, с който специалистите вещаят, че отново ще водят битка в Премиършип. През миналата кампания двата тима водеха битка до последния кръг, а “Сити” стана шампион с точка аванс. “Небесносините” от Манчестър спечелиха требъл, завоювайки още ФА къп и купата на лигата в Англия, и затова се изправиха срещу втория във Висшата лига, който всъщност триумфира в Шампионската лига. Драмата за “Къмюнити Шийлд” на “Уембли” бе пълна. Рахим Стърлинг откри за “Сити” в 12-ата мин, когато тимът бе с човек по-малко заради контузия на Сане. “Ливърпул” щурмува след почивката. В 56-ата мин Ван Дайк засече с крак и след рикошет топката срещна напречната греда, а после тупна на голлинията. Минута по-късно Мохамед Салах със страхотно изпълнение нацели лявата греда. В 77-ата мин Жоел Матип с глава все пак изравни. Вратарят на “Сити” Клаудио Браво имаше отлични намеси. В 92-ата мин и той бе преодолян - удар на Салах бе блокиран, но египтянинът добави с глава. Пред голлинията долетя Уокър и изчисти със задна ножица.

При дузпите Браво спаси втората на “Ливърпул”, бита от Вайналдум, и това се оказа решаващо.