Ботуши на Наполеон ще бъдат предложени на търг

https://mreja.bg/komentar/botushi-na-napoleon-shte-badat-predlozheni-na-targ/83048 Mreja.bg
Ботуши на Наполеон ще бъдат предложени на търг


Ботуши, носени от Наполеон Бонапарт на о-в Света Елена, ще бъдат предложени на търг в Париж на 29 ноември, съобщи АФП.

Предварителната оценка на ботушите е от 50 000 до 80 000 евро.

Ботушите са номер 40. Те са дадени от генерал Бертран, който правел компания на императора на английския остров, на скулптора Карло Марокети, докато той работел върху скулптура на Наполеон на кон. Синът му барон Марокети ги подарява на сенатор Пол Льо Ру. Оттогава те се пазят в семейството, предава БТА.

Наполеон е поръчвал ботушите си на обущаря Жак в Монмартър. Той често ги сменял. Размерът им съответства на ръста му - 1,69 м, който за епохата бил над средното.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.