Вътрешният министър: Четирите години политическо безвремие склерозираха много системи

https://mreja.bg/skandali/vatreshniyat-ministar-chetirite-godini-politichesko-bezvremie-skleroziraha-mnogo-sistemi/160708 Mreja.bg
Вътрешният министър: Четирите години политическо безвремие склерозираха много системи

Четирите години политическо безвремие склерозираха много системи, смята министърът на вътрешните работи Даниел Митов. 

По думите му всяка една администрация и институция е загубила посока. Сега трябва да я връщаме, посочи в Благоевград министър, който присъства на годишния отчет на Областната дирекция на МВР за 2024 година. 

Трябва да връщаме дисциплината, категоричен беше министър Даниел Митов:

"Трябва да връщаме възможността работещите не само в МВР, а във всяка една администрация, да знаят какво правят, да знаят накъде отиват и какви са им приоритетите". 

Според Даниел Митов огромният проблем за контрола по пътищата си остава липсата на пътна инфраструктурата в много райони:

"Помним зеления порив, с който правителството на така наречената "Промяна" спря доизграждането на автомагистрала "Струма". И сега - четири години по-късно, трябва този процес да продължи. И това не важи само за "Струма", важи и за автомагистрала "Хемус", важи и за връзките Юг - Север, Север - Юг, важи за автомагистрала "Черно море", за тунела под Шипка и за какво ли не още", коментира Митов.

Докато тази инфраструктура бъде построена, МВР в координация с другите институции имаме задължение да осигурим дисциплината по пътя, каза вътрешният министър и посочи, че това няма да стане бързо и няма да стане лесно.

Ще бъдат закупени необозначени автомобили, които да могат да се влеят в трафика и да дисциплинират нарушителите по пътищата.

Митов даде висока оценка за работата на Благоевградската дирекция на МВР в посока противодействието на престъпленията, свързани с наркотични вещества. През миналата година са иззети 1 кг кокаин, близо 13 кг хероин, голямо количество амфетамини и канабис.

Директорът на ОДМВР – Благоевград Даниел Димитров заяви, че приоритет в дейността на дирекцията през 2024 година е било противодействието на престъпленията, свързани с наркотични вещества, задържани са 244 лица.

Регистрирани са 43 престъпления в условията на домашно насилие, издадени са 149 заповеди за защита. Благодарение на добрата работа на Пътна полиция през изминалата година има по-малко ПТП и загинали на пътя, сочи отчетът на ОДМВР - Благоевград.

На представянето на годишния отчет присъства и главният секретар на МВР, главен комисар Мирослав Рашков.

bnr

2 Коментара

📗 + 1.320054 BTC.NEXT - https://graph.org/Binance-04-15?hs=372d623d66bb2e5d62a3d366125d781d& 📗

18 hours before

altjtc

Коментирай

🔑 Message; TRANSFER 1.499489 BTC. Assure > https://graph.org/Binance-04-15?hs=372d623d66bb2e5d62a3d366125d781d& 🔑

18 hours before

ouujdo

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.