България №1 в Европа при юношите до 17 г. във волейбола

https://mreja.bg/senzacionno/balgariya-1-v-evropa-pri-yunoshite-do-17-g-vav-voleybola-2/69639 Mreja.bg
България №1 в Европа при юношите до 17 г. във волейбола


България заема първо място в новото издание на европейската волейболна ранглиста за юноши до 17 г.

Страната ни поделя позицията на върха заедно с Италия с по 192 т. Събраният актив е на базата на спечелените точки от европейски първенства, проведени през 2017 и 2019 г.

В първия исторически континентален шампионат преди 2 г. националите ни, водени от старши треньора Драган Иванов, заеха четвърто място в крайното класиране.

Тази година България отбеляза най-големия си успех при юношите до 17 г. в Европа. Тимът на селекционера Мартин Стоев стана вицешампион на Европа на първенството, което се проведе в София.

Италия спечели шампионата на Стария континент през 2017-а. В нашата столица “скуадра адзура” приключи на 5-ата позиция.

На трето място в европейската ранглиста е Турция със 184 т. (24часа)

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.