Министърът подчерта, че говоренето по темата обезсърчава хората
Здравният министър проф. Костадин Ангелов потвърди новината за смъртен случай след поставена ваксина у нас.
„Няколко дни след поставяне на ваксина, която не е от партида на АстраЗенека, има констатиран фатален изход и в България. Но не може да се докаже, че ваксинирането е причина за това“. Това обясни здравният министър Костадин Ангелов.
Той обясни, че ваксинирането не е опасно за хората, както и с дози на Астра Зенека.
Министърът беше категоричен, че партидата, свързвана с фатален изход при пациент в Австрия, не е необходимо да се спира.
„Това, че някоя държава е спряла партидата, символизира загриженост. Няма ясно и точно заключение, че тази партида е причината за тази нежелана лекарствена реакция“, каза той.
Ангелов беше категоричен, че самото говорене по темата „обезсърчава хората, намалява желанието да се ваксинират“.
Източник: https:blitz.bg