Само един нов кмет в 10-те общини на Великотърновска област

https://mreja.bg/novini/samo-edin-nov-kmet-v-10-te-obshtini-na-velikotarnovska-oblast/97292 Mreja.bg
Само един нов кмет в 10-те общини на Великотърновска област


Само една промяна настъпи след приключилите местни избори в област Велико Търново. В 9 от 10-те общини местните избраха досегашните управници, а в малката община Златарица заложиха на ново лице - световният шампион по борба Михаил Ганев. Издигнатият от "БСП за България" Ганев спечели балотажа с 53.31% срещу 46.12 на сто от гласовете за Пенчо Чанев от ВМРО.

След като Даниел Панов и Дилян Млъзев спечелиха още на първи тур в областния център и Елена, а на балотажите във втората по големина община Горна Оряховица и в Лясковец победиха Добромир Добрев и Ивелина Гецова, ГЕРБ запазва позиции в 4 общини. Управляващата партия е първа политическа сила на областно ниво по брой съветници в общинските съвети.

С изненадата в Златарица на втория тур БСП взе 5 общини. В Павликени, Полски Тръмбеш, Стражица и Сухиндол досегашните кметове на БСП победиха от раз. Трябва да се отбележи обаче, че спечелилият 5-ти мандат в Полски Тръмбеш Георги Чакъров и дългогодишният кмет на Сухиндол Пламен Чернев, участваха този път като независими кандидати, издигнати от инициативен комитет.

Резултатът на спечелилия втори мандат кмет на Свищов Генчо Генчев пък може да се отчита като успех и за двете водещи полически сили. Той взе 52.13% на първия тур с безпрецедентната за страната подкрепа на ГЕРБ, БСП, ДПС. Твърди, че имал рамо и от местната структура на ВМРО, макар от централата на войводите официално да отрекоха подкрепа.

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.