Плевнелиев захапа Румен Радев
Бившият президент захапа Румен Радев. В ефира на БНР, Плевнелиев заяви, че сме минали добре през първата вълна на Covid-19 и дори се отпуснахме през лятото, но във втория етап сме започнали с лоша дисциплина.
Той заяви, че главен недостатък е липсващата у нас електронна здравна карта, което показва, че здравната система е дълбоко нереформирана.
Плевнелиев посочи, че не е трудно това да се направят промени, необходима е воля и закон. Той е категоричен, че когато положението е тежко, държавата е на ход и в ситуация на сериозна криза „кесията трябва да се развърже“.
Плевнелиев добави, че колкото повече се сменят данъчните ставки към по-ниски, толкова повече пари събира държавата. Той добави, че Румен Радев е нарушил закона, след като за една година нито веднъж не е свиквал Консултативния съвет за национална сигурност. При положение, че това трябва да се случва на всеки три месеца, допълни още бившият президент, цитиран от БЛИЦ.