Родителите на дете, починало след побой в час в Славяново, съди училището

https://mreja.bg/novini/roditelite-na-dete-pochinalo-sled-poboy-v-chas-v-slavyanovo-sadi-uchilishteto/101949 Mreja.bg
Родителите на дете, починало след побой в час в Славяново, съди училището


Семейство от Славяново съди местното училище, след като детето почина по време на учебната дейност преди две години и половина. 14-годишният Радослав издъхна, след като бе пребит от негов съученик. В последствие насилникът беше осъден условно.

Родителите на Радослав продължават да се борят за справедливост. Във вторник е първото заседание в Окръжния съд в Плевен, предаде Нова тв.

„И учителката, и директорката имат вина. Преподавателката излъга, че Радо е пил енергийна напитка и е получил епилепсия. И двете все още работят, но в други училища. На видеозаписите се вижда, че синът ни е починал по време на час, а не в междучасие. В кабинета е имало и други деца, които може би ще бъдат извикани в съда. Подали сме иск за обезщетение на стойност 240 000 лв.”, заяви Бисер Димитров, който е баща на починалото момче.

„Често виждаме момчето, което преби до смърт сина ни. Гледа ни толкова нагло. Едва се сдържаме”, каза Елка Драгомирова, майка на убитото дете.

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.