Разследват депо с опасни отпадъци в Стара Загора

https://mreja.bg/novini/razsledvat-depo-s-opasni-otpadaci-v-stara-zagora/104622 Mreja.bg
Разследват депо с опасни отпадъци в Стара Загора


Депо с отпадъци опасни за населението и природата в землището на гълъбовското село Обручище разследва прокуратурата в Стара Загора. Това съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура в Пловдив.

Депото е открито вчера, 14 януари, в сграда, която се намира източно от административната сграда на площадка "Брикетопроизводство", отдадена под наем на търговско дружество със седалище в гр.Гълъбово. В депото се съхраняват отпадъци от разнородни материали, с неустановен вид и произход, не по установения ред и с това била създадена опасност за живота и здравето на хората, както причиняване на немаловажни вреди на околната среда, уточняват от пресцентъра на прокуратурата.

На огледа са присъствали Дичо Атанасов, окръжен прокурор на гр.Стара Загора и Гриша Мавров, районен прокурор на гр.Стара Загора.

Първоначалните процесуално-следствени действия са извършени под ръководството на Районна прокуратура - Стара Загора, Окръжна прокуратура - Стара Загора, ДАНС и ОД на МВР - гр.Стара Загора.

Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл.353 б,ал.1 от Наказателния кодекс.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.