Путин благодари на Тръмп за информация, предотвратила терористични атаки

https://mreja.bg/novini/putin-blagodari-na-tramp-za-informaciya-predotvratila-teroristichni-ataki/103077 Mreja.bg
Путин благодари на Тръмп за информация, предотвратила терористични атаки


Руският президент Владимир Путин е благодарил по телефона на американския си колега Доналд Тръмп за информация от разузнавателните служби, която е помогнала за предотвратяване на терористични актове в Русия, предаде ТАСС, цитирана от БТА.

Владимир Путин благодари на Доналд Тръмп за информация, предадена по линия на специалните служби, която е помогнала да се предотврати извършването на терористични актове в Русия. Обсъден е комплекс от въпроси, представляващи взаимен интерес. Договорено е продължаване на двустранното сътрудничество в сферата на борбата с тероризма, съобщи пресслужбата на Кремъл в изявление.

Телефонният разговор е бил по инициатива на руската страна.

Служители на руската Федерална служба за сигурност (ФСС) след получаване на информацията от САЩ са задържали двама руснаци, подготвяли терористични удари в Санк Петербург по време на новогодишните празници.

От задържаните са иззети материали, потвърждаващи подготвяните нападения, посочи службата.

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.