Предстои ли затягане на мерките в София?

https://mreja.bg/novini/predstoi-li-zatyagane-na-merkite-v-sofiya/108206 Mreja.bg
Предстои ли затягане на мерките в София?


Предстои ли затягане на мерките в София?


По-рано днес бе съобщено, че предстои затягане на мерките в София. 


Но от Министерството на здравеопазването опровергаха тази информация.


"Изнесената от директора на Столичната РЗИ информация, че "София навлиза в червена зона и предстои издаване на заповед за налагане на ограничения" не отговаря на истината. 14-дневната заболяемост към днешна дата за района на София град е 89/100 000, което съгласно приетия Национален план за справяне с пандемията от SARS-COV-2, не изисква налагането на допълнителни ограничения. На директора на Столична РЗИ е поискано обяснение за допуснатата грешка", това съобщават от МЗ в официалното си изявление.


По-рано от Столичната Регионална здравна инспекция заявиха, позовавайки се на нарастването на броя на новозаразените с COVID-19, че предстои затягане на мерките в столицата.


От РЗИ съобщиха, че мерките ще включват ограничаване на капацитета на работа на заведения, фитнеси и театри до 30%.


Към мерките е включено и намаляване на работното време на кафенета, ресторанти, нощни заведения и игрални зали -  от 6.00 до 23.00 ч.


От РЗИ съобщиха още, че на база 7-дневна заболеваемост от COVID-19 София вече е в червената зона, пише Вести.бг.


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.