Представител на ТЕЦ "Марица Изток 1": Това е първият тежък инцидент

https://mreja.bg/novini/predstavitel-na-tec-marica-iztok-1-tova-e-parviyat-tezhak-incident/93012 Mreja.bg
Представител на ТЕЦ "Марица Изток 1": Това е първият тежък инцидент


Остава критично състоянието на работника, който пострада най-тежко при вчерашния инцидент в ТЕЦ "Марица Изток 1".

Мъжът е в кома, на командно дишане, а показателите му са нестабилни, съобщиха за Би Ти Ви от болницата. Другият ранен служител е претърпял черепна операция. Дежурният лекар в Университетска болница за активно лечение в Стара Загора д-р Петко Михайлов заяви, че по-младият служител за момента е в стабилно, но критично състояние. Лекарят поясни, че в момента той е на белодробна вентилация. Състоянието на другия работник е стабилно и е в съзнание. Бил е със счупен череп, което е наложило операцията, обясни лекарят пред телевизията,

Представителят на ТЕЦ "Марица Изток 1" Тодор Бележков подчерта, че по първоначални данни служителите са вдишали газ и са изгубили съзнание.

По думите му специализиран екип организира незабавна евакуация на двамата пострадали и ги откарва до болницата в Гълъбово. По-късно ранените се прехвърлят в Стара Загора. Единият пострадал е работник на централата, а другият - от външна фирма.

Бележков обясни, че от дружеството са готови да поемат всички разходи и да осигурят всичко необходимо за възстановяването на служителите. Според него това е първият тежък инцидент в ТЕЦ "Марица Изток 1".

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.