Пълномощник на фирма присвоил 33 441 лв. от собственици на земи, пращат го на съд

https://mreja.bg/novini/palnomoshtnik-na-firma-prisvoil-33-441-lv-ot-sobstvenici-na-zemi-prashtat-go-na-sad/103675 Mreja.bg
Пълномощник на фирма присвоил 33 441 лв. от собственици на земи, пращат го на съд


Общо 33 441 лв. е присвоил пълномощник на фирма за търговия със земи от собственици на ниви, съобщи районната прокуратура в Пловдив, която е внесла обвинителен акт в съда. Според събраните доказателства И.Н. наел офиси в с. Ръжево Конаре и Калояново като представител на дружество за разпореждане със земи.

През 2015-а възрастна жена от с. Ръжево Конаре решила да продаде наследствените си ниви. Нейна позната я насочила към И.Н. Пострадалата го упълномощила да продаде от нейно име притежавани идеални части от ниви, което той направил, но не й предал получените пари от сделката. По същия начин през април 2017 г. изгорели и двама мъже - единият с 8638 лева, а другият - с 24 039 лв. Пролетта м.г. жител на Ръжево Конаре дал 405 лв. на И.Н., за да му продаде нивите. Измамникът не изпълнил ангажимента и така и не му върнал сумата.

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.