Облачността се увеличава, а надвечер и ще превали дъжд на места

https://mreja.bg/novini/oblachnostta-se-uvelichava-a-nadvecher-i-shte-prevali-dazhd-na-mesta/101150 Mreja.bg
Облачността се увеличава, а надвечер и ще превали дъжд на места


От запад облачността ще се увеличава и късно вечерта в крайните югозападни райони ще превали дъжд. На места там ще има условия за поледици, предава БТА.

Предимно слънчево ще остане в източните райони, а в низините и котловините ще се задържи мъгливо през целия ден. Почти тихо ще е в Източна България, със слаб южен вятър. Максималните температури ще са между 7 и 12 градуса, по-ниски ще са температурите в районите с трайна мъгла.

Над планините от запад ще се заоблачава. Късно вечерта в масивите от Югозападна България ще завали слаб сняг, под 1200 метра - дъжд. Ще духа слаб до умерен южен вятър.

Максималната температура на 1200 метра ще е около 7 градуса, на 2000 метра - около 0 градуса.

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.