Министрите на отбраната на ЕС с нови проекти за сигурност и отбрана

https://mreja.bg/novini/ministrite-na-otbranata-na-es-s-novi-proekti-za-sigurnost-i-otbrana/98226 Mreja.bg
Министрите на отбраната на ЕС с нови проекти за сигурност и отбрана


Военните министри на страните от ЕС одобриха днес 13 нови проекта по линия на Постоянното структурирано сътрудничество. Така броят на съвместните проекти в областта на сигурността и отбраната става 47.

В постоянното структурирано сътрудничество участват 25 държави от ЕС, сред които и България. Новите проекти са свързани със защита на киберпространство, каккто и обучения за действия при химична, биологична, радиологична и ядрена заплаха. Военните министри имаха и среща със зам.-генералния секретар на НАТО Мирча Джоана, предаде БНТ.

Федерика Могерини върховен представител по въпросите на външните работи и сигурността: Сътрудничеството и партньорството между ЕС и НАТО никога не са били по-силни. Силен ЕС в областта на отбраната помага на НАТО да бъде по-силен, а силно НАТО също е важно да сигурността на Европа.

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.