"Метео Балканс" предупреди за задаващ се ад

https://mreja.bg/novini/meteo-balkans-predupredi-za-zadavasht-se-ad/108209 Mreja.bg
"Метео Балканс" предупреди за задаващ се ад


За почти цялата страна е в сила „жълт код“


"Метео Балканс" предупреди, че сушата ще продължи.


 


Освен това остава висок индексът от пожари над целия Балкански полуостров. Отново ни очакват горещини.



Опасно горещо ще е в цялата страна, на места термометрите ще скочат за пореден път до 40-42 градуса по Целзий.
Причината е нова гореща вълна, идваща от Северна Африка и рекордно горещото Средиземноморие.


 


Днес ще е слънчево и горещо. Временни увеличения на облачността се очакват над планинските райони, но без съществени валежи.


 


Ще има временни увеличения на облачността, по-значителни над Източна България и югозападните райони.


В четвъртък над централната част от страната и планините.
Там не са изключителни и по екстремни процеси, пишат на страницата на "Метео Балканс" във Фейсбук.



Според прогнозата на дежурния синоптик на НИМХ Красимир Стоев днес ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста, главно над Южна България и купесто-дъждовна облачност и на места там ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици.


 


По-интензивни ще са явленията в югозападните райони на страната. Има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Температурите слабо ще се понижат и максималните ще са предимно между 33° и 38°.


 


Над планините преди обяд ще е предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста, над планините в Южна България и купесто-дъждовна облачност и там ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. В Рило-Родопската област ще има локални значителни валежи. Ще духа предимно умерен вятър от северната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 27°, на 2000 метра - около 19°.


 


Над Черноморието ще е предимно слънчево. Ще има и временни увеличения на облачността, но само на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Максимални температури на въздуха: 29°-32°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.


 


Жълт код за опасно високи температури е издаден почти за цяла България, като изключение правят три области - Добрич, Варна и Бургас.


 

Източник: https:blitz.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.