Китай отпуска 40 000 тона свинско месо от резервите

https://mreja.bg/novini/kitay-otpuska-40-000-tona-svinsko-meso-ot-rezervite/102378 Mreja.bg
Китай отпуска 40 000 тона свинско месо от резервите


Китайските власти обявиха плана си в четвъртък да отпуснат повече свинско месо от държавните резерви, за да гарантират доставките на пазара през предстоящите празници за Нова година и Пролетния празник, предава "Радио Китай'.

Говорителят на Министерството на търговията Гао Фън каза на пресконференция, че властите ще продължат да следят промените в цените и динамиката на търсенето и предлагането на пазара за свинско месо, за да реагира своевременно при необходимост.

Индексът на потребителските цени (CPI) в Китай, водещ показател за инфлацията, се покачи с 4,5% през ноември, главно заради цените на свинското, които отчетоха ръст от 101,3% миналия месец.

От миналата седмица насам, цените на свинското месо в страната започнаха да спадат, благодарение на серията от мерки на правителството за стабилизиране на производството.

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.