Фенове на “Динамо” (К) разреваха бразилец с маймунски звуци

https://mreja.bg/novini/fenove-na-dinamo-k-razrevaha-brazilec-s-maymunski-zvuci/98090 Mreja.bg
Фенове на “Динамо” (К) разреваха бразилец с маймунски звуци


Сериозен расистки скандал се разрази в украинския футбол.

В дербито на местното първенсво между “Шахтьор” (Донецк) и “Динамо” (Киев) фенове на столичния тим обиждаха с маймунски звуци бразилския футболист Тайсон от противниковия отбор.

Това първо го вбеси, а след това и разплака. В яда си 31-годишният полузащитник изрита топката към агитката на “Динамо” на стадиона в Харков, където “Шахтьор” играе домакинските си срещи. Освен това той им показа среден пръст и това доведе до изгонването му с директен червен картон.

Бразилецът се разплака на терена и съотборници и противници го утешаваха. Предстои да се разбере какви последствия ще има скандалът.

Иначе лидерът “Шахтьор” победи с 1:0 и увеличи на 14 т. аванса си пред “Динамо”, който е 4-и.

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.