Д-р Ангел Кунчев: 120 000 възрастни ще бъдат безплатно ваксинирани срещу грип

https://mreja.bg/novini/d-r-angel-kunchev-120-000-vazrastni-shte-badat-bezplatno-vaksinirani-sreshtu-grip/99372 Mreja.bg
Д-р Ангел Кунчев: 120 000 възрастни ще бъдат безплатно ваксинирани срещу грип


120 000 възрастни ще бъдат безплатно ваксинирани срещу грип в рамките на Националната програма, която се изпълнява повече от 10 години у нас, обяви главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев на пресконференция.

От това ще могат да се възползват хората, които са над 65 години и са заявили желанието си пред своя общопрактикуващ лекар.

„Тази година в България ще вдигнем двойно броя на ваксинираните. У нас са внесени общо 280 000 дози, като голяма част от тях вече са използвани“, заяви той.

От тези 280 000 – 160 000 са били пуснати за свободна продажба в аптечната мрежа, но те вече са изчерпани и днес не може да се закупи противогрипна ваксина, предаде БНТ.

Източник: https:www.24chasa.bg


С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.