Надал победи Шварцман, ще играе на осми полуфинал в Ню Йорк (Снимки)

Рафаел Надал се класира за осми път за полуфинал на US Open след победа с 6:4, 7:5, 6:2 над Диего Шварцман. Мачът продължи 2 часа и 46 минути, а резултатът не описва достатъчно добре здравата битка, която аржентинецът проведе срещу носителя на три титли от US Open.

Испанецът поведе с двоен пробив в първите два сета от мача, но не успя да ги запази. В първата част Диего навакса пасив от 0:4 гейма, а във втората от 1:5 и постави под огромно напрежение бившия №1. В крайна сметка Надал се класира на полуфинал срещу Матео Беретини, който спечели петсетов мач с Гаел Монфис.