Удължава се срокът на въведеното заради африканската чума по свинете бедствено положение в Силистренско, съобщиха от Областната администрация в Силистра.
Срокът се променя от днес до 20 август със заповед на областния управител на Силистра Ивелин Статев. Бедственото положение се удължава заради установени нови положителни проби за африканска чума по свинете в индустриален комплекс "Ветрен" в община Силистра при извършения анализ от Областната дирекция по безопасност на храните, се казва в заповедта на областния управител на Силистра.
Източник: https:www.24chasa.bg