От българските национали само Красимир Анев ще участва на световното първенство по летен биатлон.
То ще се проведе в олимпийския център “Раубичи” край столицата на Беларус - Минск, от 23 до 25 август.
Останалите ни национали - Владимир Илиев, Антон Синапов и Димитър Герджиков, ще пропуснат форума, в който иначе редовно участват през последните години.
По време на световното те ще продължат подготовката си за зимния сезон.
Иначе на шампионата в Беларус ще участват над 250 състезатели от 27 държави.
Освен Анев сред водещите биатлонисти, които ще се пуснат на “Раубичи”, са латвиецът Андрей Расторгуевс, руснакът Тимофей Лапшин и украинецът Сергей Семьонов.
При дамите ше участват украинските сестри Вита и Валентина Семеренко.
Източник: https:www.24chasa.bg