Либия благодари на Турция за решението да изпратят войници в страната им

https://mreja.bg/komentar/libiya-blagodari-na-turciya-za-reshenieto-da-izpratyat-voynici-v-stranata-im/84920 Mreja.bg
Либия благодари на Турция за решението да изпратят войници в страната им


Турският външен министър Мевлют Чавушоглу е разговарял по телефона с либийския си колега Мохамед Тахер Сияла, съобщава Анадолската агенция, като се позовава на дипломатически източници.

В разговора Сияла е изразил благодарност за подкрепата на Турция и за приетата днес от турския парламент резолюция, отнасяща се до изпращане на турски войници в Либия, предава БТА.

Турският парламент прие днес резолюция, даваща пълномощия на правителството за изпращане на турски войници в Либия за срок от една година. Резолюцията бе гласувана, след като в края на ноември Турция и международно признатото либийско правителство на националното съгласие /ПНС/ подписаха споразумение за сътрудничество във военната област и сигурността, а в края на декември ПНС на премиера Файез ел Сарадж поиска помощ от Анкара за отблъскване на настъплението на силите на влиятелния в Източна Либия военен командир Халифа Хафтар.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.