България е сред най-големите замърсители с емисии на серен диоксид в световен мащаб. Това се казва в доклад на организацията "Грийнпийс".
Начело на черната класация са Индия, Русия и Китай, предава bTV.
Страната ни заема 19-то място и е единствената членка на Европейския съюз в топ 20.
Списъкът с така наречените "горещи точки" включва общо три района в България.
Според "Гринпийс" единият е комплексът "Марица Изток", отговорен за две трети от вредните емисии у нас. Другите две точки, според доклада, са Варна и ТЕЦ "Бобов дол".
Докладът е изготвен с помощта на данни от спътници на НАСА.
Чрез тях са проследени кои райони са най-замърсени и кои страни отделят най-големи количества серен диоксид.
Източник: https:www.24chasa.bg