"Лудогорец" погледна с надежда към групите на Лига Европа, след като поведе на "Марибор" при гостуването си в Словения.
Важното първо попадение, което на този етап осигурява промоцията на разградчани след 0:0 у дома преди седмица, вкара бразилският плеймейкър с български паспорт Марселиньо.
Халфът бе отстранен от отбора, след като се изхили подигравателно в лицето на предишния треньор Стойчо Стоев след смяна.
После обаче двамата се сдобриха, а след скандалното 0:0 със "Славия" в Разград наставникът бе уволнен.
Временният му наследник Станислав Генчев направи само една промяна в състава в сравнение с първия мач срещу "Марибор" и тя бе именно Марселиньо на мястото на Дан Битон.
Бразилецът се отплати с красивия гол в 17-ата минута, който пречупи домакините.
Десетина минути по-късно Сисиньо бе спънат в наказателното поле и Кешерю направи 2:0 от отсъдената от англичанина Поусън дузпа.
“МАРИБОР” (СЛВН) - “ЛУДОГОРЕЦ” (БЪЛ) 0:2. Голмайстори: Марселиньо (17), Кешерю (26-дузпа). Съдия: Крейг Поусън (Анг). Жълти картони: Перичич; Марселиньо.
“МАРИБОР”: Пирич, Милец, Ивкович, Перичич, Вилер, Крету, Върховец, Месанович, Кронаветер, Ванцаш Пожег, Захович.
“ЛУДОГОРЕЦ”: Илиев, Сисиньо, Форстер, Моци, Недялков, Баджи, Марселиньо, Анисе, Жоржиньо, Вандерсон, Кешерю.
Източник: https:www.24chasa.bg