"Лудогорец" на 45 минути от пролет в Европа - води 1:0 на "Ференцварош"

Българският шампион "Лудогорец" води след първото полувреме 1:0 срещу "Ференцварош" в последния си мач от група Н в Лига Европа.

Победи или равен в Разград пращат "зелените" в 1/16-финалите на турнира напролет за рекордния за източноевропейски отбор четвърти път.

Гола, който прави разликата между българския и унгарския шампион на "Лудогорец Арена", вкара Джоди Лукоки в 24-ата минута.

Конгоанецът беше изведен сам срещу вратаря от Марселиньо и леко копна топката над него.

Словенският съдия Матей Юг поне два пъти подпря "Лудогорец" - първо спести картон и фаул на Антон Недялков, а по-късно и дузпа за игра с ръка на Сисиньо.

Отделно "Ференцварош" удари и греда при едно меле в наказателното поле.