Хванаха мъж с над 3 промила алкохол да шофира из Габрово

https://mreja.bg/jalto/hvanaha-mazh-s-nad-3-promila-alkohol-da-shofira-iz-gabrovo/58893 Mreja.bg
Хванаха мъж с над 3 промила
алкохол да шофира из Габрово


На 26 август в РУ-Габрово е започнато бързо производство срещу 44-годишен жител на града, за когото е установено, че на 26 август, около 23:15 часа е управлявал лек автомобил под сериозно въздействие на алкохол, съобщи полицията.

Мъжът е спрян от автопатрулен екип в района на улица „Прохлада“ в Габрово и му е извършена проверка за употреба на алкохол. При теста, дисплеят на техническото средство е отчел концентрация на алкохол в издишания въздух – 3,01 промила.

На водачът е съставен акт за установяване на административно нарушение и му е издаден талон за медицинско изследване, в който той е вписал, че приема показанията на „дрегера“, и отказва да даде кръв за анализ. След приключване на работата по цялостното документиране на случая, материалите ще бъдат предадени на прокуратурата с мнение за предаване на съд.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.