„Хуауей" води на пазара за таблети в Китай през Q3

https://mreja.bg/jalto/huauey-vodi-na-pazara-za-tableti-v-kitay-prez-q3/71483 Mreja.bg
„Хуауей" води на пазара за таблети в Китай през Q3


Гигантът „Хуауей" е водач на китайския пазар за таблети за първи път, благодарение на популярността на новия му флагман модел и широка гама от продукти, информира международната консултантска компания International Data Corporation (IDC).

Доставките на Хуауей таблети възлизат на 2,12 милиона бройки, с 24,4% ръст спрямо миналата година и пазарен дял от 37,4%, предава "Радио Китай".

Айпадите на „Епъл" се наредиха на второто място с 33,8% дял от пазара, следвани от „Сяоми" с 5,9%.

Данните показва още, че общо доставените таблети в Китай са достигнали 5,67 милиона, като ръстът продължава вече шест поредни тримесечия.

IDC е глобален консултант, доставчик и анализатор на пазарни данни, основан през 1964 г.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.