Жребият за груповата фаза на Шампионската лига разпредели отборите така, че в нея няма да има наистина класически европейски футболни дербита.
Като най-завързана може да се определи групата с "Барселона", "Борусия" (Дортмунд), "Интер" и "Славия" (Прага).
Група А
"Пари СЖ" (Фр)
"Реал" (М, Исп)
"Брюж" (Бел)
"Галатасарай" (Тур)
Група B
"Байерн" (Гер)
"Тотнъм" (Анг)
"Олимпиакос" (Гър)
"Цървена звезда" (Сър)
Група C
"Манчестър Сити" (Анг)
"Шахтьор" (Укр)
"Динамо" (Хър)
"Аталанта" (Ит)
Група D
"Ювентус" (Ит)
"Атлетико" (М, Исп)
"Байер" (Л, Гер)
"Локо" (М, Рус)
Група E
"Ливърпул" (Анг)
"Наполи" (Ит)
"РБ Залцбург" (Ав)
"Генк" (Бел)
Група F
"Барселона" (Исп)
"Борусия" (Д, Гер)
"Интер" (Ит)
"Славия" (Пр, Чех)
Група G
"Зенит" (Рус)
"Бенфика" (Пор)
"Лион" (Фр)
"РБ Лайпциг" (Гер)
Група H
"Челси" (Анг)
"Аякс" (Хол)
"Валенсия" (Исп)
"Лил" (Фр)
Източник: https:www.24chasa.bg