3440 декара гори - опожарени в Монтанско, щетите възлизат на 20 000 лева

https://mreja.bg/jalto/3440-dekara-gori-opozhareni-v-montansko-shtetite-vazlizat-na-20-000-leva/77967 Mreja.bg
3440 декара гори - опожарени в Монтанско, щетите възлизат на 20 000 лева


62 пожара са горели на територията на Североизточното държавно предприятие през миналата година, като щетите от тях възлизат на 20 000 лева – съобщават оттам. Опожарени са 3440 декара от горските територии.

От териториалните поделения отчитат, че 74% от запалванията са причинени от човешки небрежност, като на много места земеделци и пастири продължават да палят стърнища, въпреки заповедите на областните управители и мерките през пожароопасният сезон.

През тази година екипът на Държавното горско стопанство-Преслав, ще закупи още една пожарна. С нея специализираните автомобили за справяне с огнените бедствия в Североизточното предприятие стават девет.

Ръководството на предприятието е решило всяка година да бъде купувана по една нова кола, оборудвана с техника за гасене, защото заради засушаванията през последните години нараства броя на пожарите и овъглените площи.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.