• Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки нашите услуги Вие се съгласявате с това.

След 9 г. "Левски" пак би като гост в Европа, Хубчев с успешен дебют (Видео)

Юли 11
21:22 2019
A+ A-
43 прегледа

"Левски" спечели с 2:0 гостуването си на "Ружомберок", което бе първият мач от I предварителен кръг на Лига Европа.

В Словакия Давиде Марини и Паулиньо се разписаха при официалния дебют на новия треньор Петър Хубчев.

Така "Левски" записа първа победа като гост в евротурнирите от почти 9 г. На 22 юли 2010 г. "сините" надвиха с 2:0 "Дъндолк" в Ирландия. Головете вкара Гара Дембеле.

В 36-ата мин 175-сантиметровият швейцарец вкара красив гол с глава след центриране на капитана Живко Миланов.

Хубчев пусна Мариани в ролята на фалшива деветка в този двубой.

В 51-ата мин Станислав Иванов подаде страхотно на Паулиньо при контраатака и бразилецът вкара за 2:0.

Гол на "Ружомберок" бе отменен в 13-ата мин заради засада, а в края на полувремето удар на Тиам от удобно положение мина над вратата на домакините. През втората част те имаха само едно положение пред вратата на "Левски".

Над 500 фенове покрепяха "сините" футболисти на стадиона в едноименния град, който е с капацитет от 4817 зрители.