• Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки нашите услуги Вие се съгласявате с това.

България върви по план на европейското по волейбол - 3:0 и срещу Румъния

Септ. 13
19:59 2019
A+ A-
18 прегледа

Националите по волейбол продължиха да вървят по план на европейското първенство, записвайки победа бе загубен гейм и във втория си мач в Монпелие.

Момчетата на селекционера Силвано Пранди удариха 3:0 (28:26, 25:20, 25:20) Румъния. В първата среща на френска земя волейболистите ни биха 3:0 Гърция.

Срещу Румъния успехът дойде по-тегаво. Даже в първия гейм северните ни съседи можеха да ни изненадат неприятно, но все пак нашите успяха да го затворят.

Във втория националите отново поведоха и позволиха да бъдат догонени, но този път не се стигна до напрегната ситуация. В третата част нашите пак биха румънците на 20.

Най-резултатен за България бе посрещачът Мартин Атанасов с 15 т. Колегата му по амплоа Тодор Скримов добави 14, а диагоналът Цветан Соколов се отчете с 12.

Утре от 21,45 ч волейболистите ни срещат Португалия. Неделя е почивен ден за тях, а след това са мачовете с фаворитите в нашата група - домакините от Франция и Италия.

Първите 4 отбора в класирането продължават в елиминациите.

Освен във Франция европейското се провежда още в Холандия, Белгия и Словения.