"Царско село" откри стадиона с престижна победа над "Берое"

Абсолютният новак във футболния елит "Царско село" спечели първия си мач на собствения си стадион.

Тимът от Околовръстното победи 2:1 "Берое" пред около 1000 зрители, между които и петдесетина старозагорци.

Въпреки получения буквално преди дни лиценз за съоръжението домакините създадоха добра организация и показаха, че заслужават да домакинстват на собствения си стадион, а не както досега на "Славия".

Все пак стадион "Царско село" засега няма да може да приема така наречените рискови мачове, между които са тези срещу "Левски" и ЦСКА.

Срещу "Берое" резултатът бе открит от дошлия от пловдивския "Ботев" Антон Карачанаков.

Бързоногият нападател използва добър пас на Божидар Кацаров в 21-ата минута и с хубав удар не даде шанс за реакция на вратаря на гостите Душан Перниш.

До смяната си в 68-ата минута Карачанаков остана най-опасният нападател на домакините, а след мача посвети гола си на спортния директор на "Ботев" Адалберт Зафиров, явно намеквайки, че е бил изгонен несправедливо.

"Берое" изравни в 40-ата минута след изпълнение на корнер, груба грешка на вратаря на "червено-белите" Мартин Димитров и гол с глава от един метър на Мартин Камбуров.

Все пак "Царско село" стигна до успеха с 2:1 след гол на Антонио Георгиев и слаба реакция на Перниш, а пасът отново бе дело на Кацаров.

На трибуните освен собственика на клуба домакин Стойне Манолов бяха забелязани и други интересни спортни хора - Наско Сираков, Лъчо Танев, Чавдар Цветков, Тити Папазов, Георги Чиликов, Ваня Джеферович. Встрани от останалите, дегезиран с шапка и тъмни очила мача изгледа и Любо Пенев.

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.