БЧК отличи най-големия си дарител в Русе

https://mreja.bg/komentar/bchk-otlichi-nay-golemiya-si-daritel-v-ruse/84539 Mreja.bg
БЧК отличи най-големия си дарител в Русе


На 18 декември 2019 г. председателят на Областната организация на БЧК – Русе проф. Тодорка Стефанова удостои с почетна грамота доц. д-р Кирил Панайотов за високата хуманност и безкрайното човеколюбие, като най-големия дарител на БЧК – Русе в последните 20 години. За периода от 2007 год. до момента, доц. д-р Панайотов е дарил над 50 000,00 лв. във Фонд „Милосърдие“, предназначен за подпомагане на тежко болни лица със здравословни проблеми и в социален риск. Благодарение на тези средства са били подпомогнати 217 души в размер на 34 675,53 лв. за периода от 2007 до момента.

Лекарят, чието мото е „За хората“ е благодетел не само за каузата на БЧК, но и за редица русенски автори – художници, фотографи и писатели. Той оказва финансова подкрепа и на членовете на „Тежкоатлетически спортен клуб Русе“, чрез ежегодни поощрения за всички състезатели, изявили се на национално и международно ниво. Пет поредни години д-р Панайотов изпраща на свои разноски средно 15 деца от клуба на летни тренировъчни лагери за 10 дни на море, помага клуба и със закупуване и на елитни уреди.

Доц. д-р Кирил Панайотов завършва медицина в Плевен през 1989 г. През 1994 г. придобива специалност „Физиотерапия, курортология и рехабилитация“ във ВМИ – гр. София. През 2000 година завършва още едно висше образование - специалност - Здравен мениджмънт в Стопанска Академия „Д.А.Ценов“ - гр. Свищов. Научната си кариера продължава през 2013 г., когато придобива образователна и научна степен "Доктор по медицина" по научна специалност „Социална медицина и организация на здравеопазването и фармацията“ в гр. София. През 2015 г. придобива академично звание "Доцент" по Социална медицина и организация на здравеопазването в Русенския Университет „Ангел Кънчев“, където преподава на здравни специалисти и до днес.

Той е от основателите и на специалностите "Акушерка" и "Медицинска сестра" в Русенския университет. От 2017 г. предоставя база за обучение на Русенския университет, като „Медика“ става университетска болница, в която се осъществяват дейности по клинично обучение на студенти и докторанти по медицина, дентална медицина, фармация и здравни грижи, както и следдипломно обучение.

Източник: https:www.24chasa.bg


0 Коментара

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.