Анисе спаси "Лудогорец" от загуба в Исландия

Абел Анисе във втората минута на добавеното време на мача спаси "Лудогорец" от загуба от "Валур" в Исландия за Лига Европа. Малгашът се разписа с глава за 1:1.

Домакините бяха открили в 11-ата минута след грешка на вратаря Пламен Илиев. Той излезе да пресича центриране, но Петри вместо това би директно във вратата.

Шампионите имаха 19 голови атаки в мача, срещу само 3 за домакините, но направиха куп пропуски. Вратарят на "Валур" Ейнарсон направи и куп спасявания.

Резултатът обаче дава огромно предимство на разградчани за реванша и среща с тоталния аутсайдер ТНС (Уелс) в следващия кръг.